piątek, 7 lutego 2014

TIME FOR KIDS- DIY PUZZLE

Kochani.
Od jakiegoś czasu na starsinspirations zapadła kompletna cisza. Bywa w życiu tak, że jego scenariusz kompletnie nas zaskakuje, często niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Tak też jest w moim przypadku. Przyznam więc szczerze, że zabranie się do pisania posta i zrobienie zdjęć przyszło mi z największym do tej pory trudem. Cudownie jest mieć w tych najcięższych chwilach blisko siebie ukochane osoby (Wojtuś to też o Tobie!). Dzieci nie pozwalają zbyt długo użalać się nad sobą, tylko delikatnie rzecz biorąc zmuszają nas do tego, abyśmy szybko wrócili do rzeczywistości. Wracam więc, z trudem, ale wracam. Zapraszam Was na nową inspirację z serii TIME FOR KIDS.
Zachęcam Was do wykonania samodzielnie puzzli. Możecie zwyczajnie wydrukować zdjęcie, nakleić je na tekturkę i pociąć na mniejsze elementy. Jeśli dysponujecie większą ilością czasu i chęci namawiam Was do zrobienia puzzli w formie kostek. Zacznijcie od wybrania zdjęć i wydrukowania ich.
Z tektury wycinamy elementy z których skleimy sześciany. Na ścianki kostek naklejamy fragmenty fotografii.
 
Takie puzzle nie są bardzo skomplikowane, więc nadają się i dla maluchów i dla starszaków. Element rodzinnych fotografii sprawia, że dzieci chętnie poszukują konkretnych, znanych im dobrze osób, również siebie. 
 
 Dzięki temu, że puzzle mają formę kostek, mogą też udekorować pokój dziecięcy, jako rodzaj ramki ze zdjęciem, które możemy zmieniać. Układamy jedną z 6 fotografii i ustawiamy na komodzie, czy półce.
 
Pozdrawiam Was bardzo i życzę spokojnego weekendu.

4 komentarze:

 1. Cudne, chyba zrobimy cos takiego z Frankiem!!! Trzymajcie sie cieplo w tym trudnym czasie! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne! I do zabawy i do dekoracji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie tu u Ciebie.Bardzo pomysłowo :) Bede zaglądać i zapraszam również do siebie tu: www.malerzeczymale.blogspot.com i tu: https://www.facebook.com/malerzeczymale
  Pozdrawiam,
  M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie tu u Ciebie.Bardzo pomysłowo :) Bede zaglądać i zapraszam również do siebie tu: www.malerzeczymale.blogspot.com i tu: https://www.facebook.com/malerzeczymale
  Pozdrawiam,
  M.

  OdpowiedzUsuń

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!