piątek, 28 lutego 2014

TIME FOR KIDS - najprostsza zabawa świata

Jestem, wracam do Was z nową energią i pomysłami! W najbliższym czasie zamierzam zainspirować Was do tworzenia pięknych rzeczy! Dziś propozycja z piątkowej serii TIME FOR KIDS. Tytuł posta mówi sam za siebie. Zabawa jest łatwa do wykonania i niedroga, za to bardzo rozwijająca wyobraźnię. Zapraszam!
Poszukajcie w domu starych gazet. Razem z dziećmi powycinajcie z nich przeróżne kształty. Ja starałam się wybierać rzeczy tak, aby można było je później pogrupować. 
Zanim zaproponujemy cokolwiek dziecku fajnie jest podpatrzeć co samo wymyśli. Takie obserwacje bywają bardzo pouczające dla rodzica. :) 
 
Takie różnorodne kształty dają wiele możliwości i najlepiej dostosować zabawę do wieku dziecka. Możemy z maluchami szukać odpowiednich kształtów i kolorów. Zachęcam Was do opowiadania z dziećmi różnych historii. Możemy zacząć proponując bohatera, miejsce, albo przedmiot, a dziecko będzie kontynuować. Podobna zabawę możecie stworzyć wykonując samodzielnie rysunki, jeśli jeszcze nie widzieliście mojej 'bajki opowiadajki' to zerknijcie tu.
 
 
Starszaki uwielbiają segregować przedmioty, według koloru, albo funkcji. Układać je w różne kształty, albo według samodzielnie wymyślonej kolejności. Fajnie jest też narysować tło i do niego doklejać odpowiednie elementy. Pomysły mnożą się w głowach, gdy kształty leżą przed nami na stole! Czekam na Wasze propozycje, bardzo chętnie o nich poczytam. Jeśli Wam albo Waszym skarbom przyszły do głowy jakieś pomysły na wykorzystanie tak wyciętych kształtów koniecznie napiszcie o nich w komentarzu!
 
Na koniec dobrze jest zrobić samodzielnie albo znaleźć gotowe pudełeczko, żeby dziecko wiedziało gdzie jest miejsce jego wycinanek. Inaczej będziemy mieli porozsypywane po kątach sterty kształtów.
Udanej zabawy i do następnej inspiracji!

2 komentarze:

  1. Twoja głowa aż kipi od pomysłów:)))) Po raz kolejny super pomysł!:) Na Franulę jeszcze trochę za wcześniej - pewnie teraz najchętniej podarłby wszystko, zjadł i po 3 sekundach znudził zabawą;))) hahaha ach te chłopaki;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to też jest jakiś sposób na zabawę, zjeść zabawki:) Lenę też ciężko utrzymać przez dłuższą chwilę w miejscu, dlatego muszę kombinować :) buziaki!

      Usuń

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!