piątek, 8 listopada 2013

DIY - stamps!

Piątek to dla starsinspirations czas na inspirowanie Was serią TIME FOR KIDS! Mam dla Was kolejną propozycję jak twórczo spędzić z dziećmi czas! Dziś dwa proste przepisy na zrobienie stempli. Udanej zabawy!

 
*brystole/kolorowe papiery
*gąbkowe arkusze, cienki filc lub tektura
*ziemniaki
*kilka drewnianych klocków
*farby/tusze
*nóż
*nożyczki

Pierwszy sposób na wykonanie w domu stempli, jakie tylko zapragniemy, jest bardzo prosty. Potrzebujemy drewniany klocek, który posłuży nam za bazę. Do klocka musimy przykleić kształt, który ma mieć nasz stempel. Kształt najlepiej wyciąć w cienkim filcu, albo cienkiej gąbce, można także wykorzystać zwykłą tekturkę (w niej ciężej wyciąć precyzyjnie bardziej skomplikowane kształty).
Gdy nasz kształt dobrze przyklei się do klocka stempel jest gotowy. Następnie wystarczy maczać go w farbie lub tuszu i odcisnąć na papierze.
Tak wykonany stempel możemy wykorzystać do przygotowania wyjątkowego papieru pakownego, zaproszenia lub kartki z życzeniami.
 
 
Polecam wykorzystanie takiego własnoręcznie wykonanego stempla przy dekoracji kart świątecznych i opakowań prezentów. Więcej o kartkach świątecznych i pakowaniu prezentów będzie można poczytać na blogu przed świętami!

Drugi pomysł na stemple jest stary jak świat, niezawodny i chyba jeszcze prostszy niż poprzedni. Mam na myśli stemple z ziemniaka. Aby stworzyć tego rodzaju stempel potrzebujemy oczywiście ziemniaka, który przekrajamy i wycinamy w nim pożądany kształt. Stempel jest gotowy! Trzeba go osuszyć, najlepiej ręcznikiem papierowym, maczać w farbie i stemplować do woli! :)
 
 
Już wielokrotnie robiłam za pomocą ziemniakowych stempli papiery pakowne, również świąteczne. Dobrze nadaje się do nich papier z Ikei w dużych rolkach, taki przeznaczony do tablic dla dzieci. Jest szorstki, więc stempel nie ślizga się i ładnie odciska.
Podczas pracy nad naszymi stemplami najbardziej pierwotnym i niezastąpionym stemplem okazały się oczywiście łapki. :)
6 komentarzy:

 1. świetny pomysł na niepowtarzalny papier do pakowania:))) Zawsze w swieta przegrywam szukając czegoś, co nie miałoby miliona choinek, bombek, mikołajków i tryliona kolorow;)))) chyba spróbujemy w tym roku:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbujcie koniecznie! jest przy tym super zabawa z maluchami:)

   Usuń
 2. super stempelki. koniecznie muszę sobie wykombinować coś podobnego bo Twoje wyszły naprawdę rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super pomysł, muszę spróbować!!!

  OdpowiedzUsuń

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!