piątek, 13 grudnia 2013

TIME FOR KIDS - kolorowanki, zagadki i rebusy

Bardzo świątecznie zrobiło się na moim blogu i cieszy mnie to niezmiernie! Odliczam dni i mówię Wam, wielkimi krokami zbliżamy się do Świąt! Jest to dla mnie wyjątkowy czas i pragnę, aby dla moich dzieci również stał się niepowtarzalny. Oczekiwanie na Boże Narodzenie umili i ułatwi maluchom codzienne śledzenie kalendarza adwentowego i odkrywanie w nim malutkich niespodzianek, moją tegoroczną wersję możecie zobaczyć tu. Staram się włączać moje małe księżniczki w przygotowania, dzięki temu na bieżąco można im wszystko tłumaczyć i opowiadać. Czują się też wyjątkowo ważne w tym czasie, bo odkrywają nowe umiejętności i swoje miejsce w całej uroczystości. Najlepszym sposobem na naukę jest oczywiście zabawa. Przygotowałam dla Was kilka pomysłów na rysunkowe DIY dla dzieci! Są dzieci, które zainteresują sie taka zabawą i skupią na niej, są takie, które będą potrzebowały innych bodźców, wszystko leży w Waszych rękach. Wy najlepiej znacie swoje dzieci, postarajcie się w twórczy i indywidualny sposób przybliżyć swoim skarbom atmosferę Świąt.
Moja starsza księżniczka uwielbia czytanie, pisanie i wszelkie związane z tym zagadki. Postanowiłam więc narysować dla niej ćwiczenia, kolorowanki i rebusy związane ze Świętami. Młodsza jeszcze nie czyta i nie pisze, a też niedużo mówi, za to wszystko świetnie rozumie, więc zagadki przygotowane i rozwiązane przez moją starszą pociechę posłużyły młodszej jako forma książeczki do opowiadania i pokazywania paluszkiem. Dodatkowo okazały się dużo bardziej interesujące niż te tradycyjne, gdyż rozwiązywała i kolorowała je starsza siostra, a w naszym przypadku ma to ogromne znaczenie. :)
Nie proponuję Wam materiałów, ani przyborów, gdyż nie musimy się ograniczać. Możecie stworzyć wersję papierową, albo układanki, klocki, magnesy... Ja postawiłam na prostą, graficzną wersję. Poniżej efekt.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Życzę Wam wyjątkowego weekendu, przybliżającego Was do Świąt na wiele możliwych sposobów!

1 komentarz:

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!