piątek, 20 grudnia 2013

TIME FOR KIDS - papierowe bombki

Zawsze z wielkim uśmiechem zabieram się do pisania posta z serii TIME FOR KIDS. Nie przypuszczałam początkowo, że wzbudzi on tak duże zainteresowanie. Cieszę się, że mogę Was inspirować do twórczo spędzanego z dziećmi czasu. Sama robię to kiedy tylko mogę i widzę jak ważne jest to w budowaniu relacji i rozwoju naszych maluchów.
Dziś pozostaję oczywiście w klimatach bożonarodzeniowych! Prosty przepis na papierowe bombki.
Wszelkie prace wykonywane własnoręcznie mają tę zaletę, że to my decydujemy o ich wyglądzie od początku do końca. To od Was zależy jaki bombki będą miały kolor, wielkość, dodatki. Poniżej mój wybór.
Wraz z moją córeczką zaczęłyśmy od wycięcia długich paseczków z białego papieru.
Sklejałyśmy je ze sobą u góry i u dołu aby stworzyły kształt kuli. Można przyklejać je gęsto, żeby nie było prześwitów, albo tak jak my, aby powstał ażur. Jeśli wykonamy paseczki z mocnego materiału, to możemy w środku skryć albo powiesić jakiś mały, lekki element.
 
Jak już posklejamy ze sobą wszystkie paseczki to możemy zainstalować sznurek, albo wstążkę jako zawieszkę, lub nawlec bombki tak, że powstanie łańcuch. Dodatkowo można przymocować kokardkę, dzwoneczek, albo doklejać różne elementy, choć osobiście polecam zasadę, że im mniej, tym lepiej!
Miłego weekendu i przygotowań do Świąt!


1 komentarz:

  1. Marta, Twój blog jest rewelacyjny, masz super pomysły :) pozdrawiam świątecznie! Aga Perkowska

    OdpowiedzUsuń

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!