piątek, 11 kwietnia 2014

TIME FOR KIDS - flowery easter eggs

Święta Wielkanocne już za tydzień, więc zarówno zeszłotygodniowy (klik), jak i dzisiejszy post zainspiruje Was do wykonania razem z dziećmi dekoracji wielkanocnych. Dziś pomysł na zamknięcie w wielkanocnym jajku kawałka natury i zapachu wiosny!
Czy suszycie z Waszymi maluchami kwiaty?! Bardzo Was zachęcam, to jest świetna zabawa! Zaczyna się przy zbieraniu i wybieraniu kwiatków, potem ukrywanie ich w gazetach i książkach, oczekiwanie na moment, gdy będą gotowe, a na koniec wymyślanie pomysłów na dekoracje z ich wykorzystaniem! Bawię się w ten sposób od dziecka i jeszcze mi się nie znudziło :).
 
Oprócz ususzonych kwiatków potrzebujecie plastikowe, przeźroczyste jajka z możliwością otwierania i sznurek lub wstążkę.
Teraz wystarczy już tylko ukryć kwiaty wewnątrz jajek.
 
Tak przygotowane jajka zawieszamy gdzie tylko chcemy, możemy nimi udekorować stół, okno, wieniec, lub święconkę! Nasze kwiatowe jajka zawiesiłam na długich, ususzonych gałązkach, dzięki czemu mogłam podziwiać jak zachodzące słońce prześwietla każdy najdrobniejszy płatek.

 
 
Dzisiejsza inspiracja wykończyła nasze ostatnie zapasy ususzonych kwiatów. Od pewnego czasu okoliczne polany są ukwiecone po brzegi, więc postanowiłyśmy uzupełnić zapasy, poniżej krótka fotorelacja, aby zachęcić też Was do tego rodzaju zbiorów!
 
 
 
Już niebawem na blogu pojawi się więcej wielkanocnych inspiracji! Nie zapomnijcie też zajrzeć do zeszłorocznych pomysłów (klik)! Udanego i ukwieconego weekendu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentujcie! Każdy komentarz jest dla mnie wyjątkowo ważny!